Підписатися на RSS

ВИКОНАННЯ ГРОШОВИХ НОРМ:

Затверджені грошові норми харчування учнів відповідно до Рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 24.11.2021 № 928«Про організацію харчування учнів та вихованців закладів освіти м.Харкова у 2022 році»:
-для учнів 1-4-х класів – не більше 16 грн.;
- для учнів 1-х класів безкоштовне харчування молоком – не більше 9 грн.;
- для учнів пільгового контингенту:

Для учнів 1-11 класів пільгового контингенту, у тому числі дітей учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), — не більше 22.00 грн.


КП "Міська молочна фабрика -кухня дитячого харчування "


Здоров'я зберігай - корисну їжу вживай!

/Files/images/c5a541405e_2.gif

Графік харчування учнів

у 2019/2020 навчальному році

КласЧас
1-А8.35 – 8.50надання молока учням в приміщені класних кімнат
1-Б
1-В
1-А9.35 – 9.45
1-Б
1-В
2-А9.45 -9.55
2-Б
2-В
3-А10.40-10.55
3-Б
3-В
6-1111.40 – 11.55
4-А12.40 – 12.50
4-Б
4-В
5 класи
ГПД13.00 – 13.30
ГПД 1-х класівЧетвер – 11.55 – 12.25

Графік роботи буфета: щоденно з 9.00 до 15.00

Режим роботи шкільної їдальні:з 8.00 до 15.00


Наша їдальня-найкраща у світі

/Files/images/16836.jpg /Files/images/49951.jpg /Files/images/49954.jpg /Files/images/sam_3130.jpg/Files/images/sam_3132.jpg /Files/images/thumb_article_390x249_bf18.jpg

/Files/images/dalnya/1.jpg /Files/images/dalnya/5.jpg /Files/images/dalnya/3.jpg /Files/images/dalnya/4.jpg

Ласкаво просимо!

Їжа - це щастя і прокляття людства, адже вона підтримує життя, але вона ж і вбиває (неякісні продукти, переїдання, ожиріння).

Відомі люди минулого і сьогодення не раз і не два висловлювали власні думки про їжу, які тут же ставали популярними афоризмами.

ДЕЩО ПРО ВІТАМІНИ

/Files/images/vitamini_in_fruits_and_berries.jpg

Організм школяра буде добре рости і розвиватися, якщо отримуватиме належний комплекс вітамінів.

Вітамін А посилює опірність організму до інфекцій (коли дитина менше хворіє, вона активна й життєрадісна, що позначається й на навчанні). Нестача вітаміну А призводить до погіршення зору (це дуже небезпечно, адже учням щодня доводиться багато читати та писати, отже напружувати зір). Головним його джерелом є молоко та молочні продукти, особливо жирні — вершкове масло, сметана. Також він міститься в м’ясі, печінці, червоних, жовтих та оранжевих овочах і фруктах (буряки, червоний перець, яблука, гарбузи, морква). Моркву найдоцільніше їсти тушкованою чи вареною з будь-яким жиром (вершковим маслом, сметаною тощо), тоді повніше засвоюється попередник вітаміну А-каротин, і легко переходить в активний вітамін А.

Вітамін D може врятує від рахіту (коли кістки стають ламкими і деформуються). Цей вітамін утворюється в шкірі під дією сонячного проміння (отже, дайте можливість дітям проводити час на сонечку). В основному він міститься в тваринних продуктах: жирних сортах риби (сардина, скумбрія, лосось), яйцях, молочних жирах, також у капусті.

Вітамін С відіграє важливе значення в нормальному розвитку організму школяра. Він є потужним антиоксидантом (відновлює клітини), сприяє профілактиці анемії, стає на перешкоді інфекційним захворюванням. Через його нестачу кровоточать ясна, утворюються крововиливи на шкірі, шкіра стає сухою та блідою, з’являється загальна слабість, швидка психічна втома. Багато вітаміну С у шипшині (готуйте з плодів настій), лимонах, мандаринах, капусті, зеленому перці, чорній смородині (давайте у вигляді варення або чаю: запарюйте сухі ягоди склянкою окропу).

Вітаміни групи В вкрай потрібні для нервової системи. Вони також стимулюють ріст, поліпшують діяльність печінки, впливають на стан шкіри, слизових оболонок. Потреба в них збільшується за психічної напруги (школяр може хвилюватися на уроках, олімпіадах, спілкуючись з однолітками, батьками, вчителями). Містяться ці речовини в горіхах, квасолі, картоплі, молоці та молочних продуктах, м’ясі, рибі, яйцях, гречаних крупах. Вітаміни групи В частково можуть синтезуватися нормальною мікрофлорою кишечнику, тому так важливо її підтримувати в належному стані. Для цього слід регулярно вживати кисломолочні продукти, також фрукти та овочі, багаті на клітковину, вони стимулюють перистальтику (ритмічні скорочення) кишечнику і оздоровлюють його. Приділіть належну увагу харчуванню свого школяра, поповніть його раціон потрібними для розвитку вітамінами, білками, вуглеводами та іншими поживними речовинами, і тоді він отримуватиме задоволення від навчання, а ви радітимете, що ваша дитина росте розумною та здоровою.


Ось найбільш відомими цитати про їжу:

  • Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити( Абу Аль-Фарадж)
  • При великих неприємностях я відмовляю собі у всьому, окрім їжі і пиття (Оскар Вайлд)
  • Наші харчові речовини повинні бути лікувальним засобом, а наші лікувальні засоби повинні бути харчовими речовинами (Гіппократ)
  • Шлунок освіченої людини має кращі якості доброго серця: чутливість і подяку (О.С. Пушкін)
  • Всяка їжа і пиття смачні й корисні, але треба знати час, місце і міру (Григорій Сковорода)
  • Їсти потрібно часто, але потроху (Народна мудрість)
  • Найкраща приправа до їжі – відчуття голоду (Сократ)
  • Здоров’я тіла кується в кузні шлунка (Мігель де Серванте)
  • Надлишок їжі заважає логіці розуму (Сенека)
  • Війна війною, а обід за розкладом (Фрідріх Вільгельм І)
  • Апетитит приходить під час їжі (Ф. Рабле)
  • Їсти і пити потрібно стільки, щоб наші сили цим відновлювалися, а не пригнічувалися (Цицерон)
  • Не годуй казками замість хліба (Аристофан)
Кiлькiсть переглядiв: 725