Історія

З чого все починалось? Йшов 1929 рік. Одного осіннього дня в степу під хутором Лосево з'явилися незнайомі люди. Прийшли вони туди не випадково. У квітні 1929 року в Москві відбулася XVI партійна конференція, на якій було прийнято рішення побудови тракторного велетня у Харкові. У 1930 році для дітей будівників заводу у бараці на вулиці Північній було відкрито школу. Це була школа № 80.

Школа була інтернаціональною. Велися уроки українською, російською, чеською, німецькою, англійською, єврейською мовами.
В роки Великої Вітчизняної війни школа була дуже зруйнована. Залишилося більш-менш цілим тільки одне крило.

Сторінки історії

1930 р. Відкриття школи в прміщенні бараку №25 у Північному селищі.

1932-1935 рр. Навчання в школі проводиться російською та українською мовами; в окремих 1-4-х класах для дітей іноземних спеціалістів, які працюють на ХТЗ.

1963 р. Школа розміщена в новій будівлі.Преп-1962

Протягом 1978-1982 рр. на базі школи проводяться експерименти - апробація підручника з геометрії 6-10 кл. за редакціею академіка О.В. Погорєлова. Введення програми естетичного виховання школярів.
Впровадження досвіду кандидата психологічних наук А.М. Кушніра в 4-річній початковій школі "Навчання читанню на основі інформаційного ціннісного підходу"

1992 р. Середня школа № 80 - член асоціації шкіл міста та області при педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди.

1993 р.Середня школа № 80 реорганізована рішенням Орджонікідзевського виконкому в багатопрофільну школу з музичним ухилом

1996 Учитель початкових класів Огурцова О.І. - переможець Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року". Отримала званнія "Заслужений Учитель України".

1997 Р.А. Полонський, учитель історії, учасник міжнародного семінару-конкурсу вчителів історії в таборі "Артек".

1998 Клушин О. - переможець Міжнародної Соровськоі олімпіади з математки.

1999 Школа - призер конкурсу "Школа року".

У жовтні 2010 року Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 80 відзначила 80-річчя з дня заснування.

/Files/photogallery/Школа 80.jpg