Підписатися на RSS

/Files/images/korisn_malyunki/cnjg.jpg


План протидії булінгу на 2021/2022 н.р.


ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)


Телефони довіри

Дитяча лінія 116 11 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00)

Гаряча лінія щодо булінгу 116 000

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335

Національна поліція України 102


Щотаке булінг?

Булінг (від англ.tobull— переслідувати)— цеагресивна свідома поведінка однієї дитини (або групи) стосовно іншої, щосупроводжується регулярним фізичним іпсихологічним тиском таєгострою проблемою сучасності. Дослідники зазначають, щобулінгвідрізняється від сваркиміж дітьми тим, що:
 • він супроводжується реальнимфізичним чипсихологічним насиллям: жертву висміюють, залякують, б’ють, розповсюджують плітки, оприлюднюють особисту інформацію тафото всоціальних мережах;
 • вситуації завжди беруть участьтри сторони:той, хто переслідує, той, кого переслідують, таті, хто спостерігають;
 • віннегативно впливає навсіх учасників, наїхнє фізичне тапсихічне здоров’я;
 • може виникати спонтанно,коли несподівано для себе дитина опиняється або вситуації переслідування, або приєднується допереслідувача;
 • вінможе повторюватисябагато разів.

Яким буває булінг?

Цькування може мати різні форми:
 • Фізичний булінг(штовхання, підніжки, бійки, стусани, нанесення тілесних ушкоджень).
 • Вербальне цькування(обзивання чиглузування).
 • Булінг стосунків(relational bullying)— явище соціального вигнання— коли дітей ігнорують, недопускають доігор тавечірок, або вони стають жертвами чуток чиінших форм публічного приниження.
 • Кібербулінг(приниження задопомогою Інтернету, мобільних телефонів таінших електронних гаджетів).
Кіберагресори створюють публікації, щопринижують гідність жертв, відправляють їмповідомлення зпогрозами, викладають фотографії івідео зізнущаннями.
Інтернет додає булінгутаких ознак:
 • цілодобове втручання вособисте життя (цькування немає часового чигеографічного обмеження); необмеженість аудиторії;
 • блискавичність поширенняінформації;
 • можливістьанонімного переслідування.
Усі форми булінгу— фізичний, вербальний, кібер та стосунків—мають тенденцію виникати одночасно.
Як запобігати булінгу?
Швидка та доречна реакція дорослих (батьків івчителів) наситуацію булінгу повертає дітям відчуття безпеки тазахищеності, демонструє, щонасилля неприйнятне. Саме тому,якщо вистали свідком булінгу:
1. Негайно втручайтеся та зупиняйте насилля— булінг неможна ігнорувати.
2. Зберігайте спокійтабудьте делікатними, непримушуйте дітей публічно говорити наважкі для них теми.
3. Займіть нейтральну позицію— обидві сторони конфлікту потребують допомоги, запропонуйте дітям самостійно вирішити конфлікт.
4. Поясніть,які саме дії єбулінгом ічому їхнеобхідно припинити.
5. Уникайте вспілкуванні слів «жертва» чи «агресор» для запобігання тавруванню й розподілу ролей
6. Повідомте керівництво освітнього закладу про ситуацію, що склалася, й вимагайте вжити заходів щодо припинення цькування.

Відповідальність осіб причетних до булінгу

згідно з ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого:
· тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення:
 • тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Вчинення малолітніми, або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, правопорушення, відповідальність за яке передбачено цією статтею:
 • тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин
Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років:
 • · тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу:
 • · тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадянабо виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку»
ПорушенняВікХто несе відповідальністьРозмір штрафуГромадські роботи
Булінг дітьмиДо 14Батьки850-1700 або20-40 годин
14-16Батьки850-1700 або20-40 годин
Понад 16Діти850-1700 або42 години
Булінг дорослимиПонад 16особисто850-1700 або42 години
Повторний або груповий булінг14-16Батьки1700-3400 або40-60 годин
Понад 16Особисто1700-3400 або40-60 годин
Приховування булінгуКерівництво закладу850-1700 абоВиправні роботи до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ


Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу

1. Про доведені випадки булінгу згідно рішення комісії директор обов’язково повідомляє органи Національної поліції України та Службу у справах дітей Луцької міської ради (якщо булінг стосується неповнолітніх).
2. Доведений випадок булінгу тягне штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн) або громадські роботи від 20 до 40 годин– якщо цькували вперше. І від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин,якщо дії вчинили повторно або знущалась група осіб. Якщо ці дії вчиняли малолітні або неповнолітні від 14 до 16 років, штраф заплатять батькиабо особи, які їх замінюють (50-100 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи на від 20 до 40 годин).
3. Якщо керівник освітнього закладу не повідомить про цькуванняуповноваженим підрозділам органів Нацполіції– його оштрафують на 50-100 неоподатковуваних мінімумівабо відправлять на виправні роботи до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.
4. Особам, які постраждали від булінгу, стали його свідками, вчинили його, шкільні практичні психологи та соціальний педагог після надходження заяви надають соціальну та психолого-педагогічну допомогу у формі консультацій, бесід, тренінгів.

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькуванню) в ХСШ №80

Якщо комісія визнала, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу освіти зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.
У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою, про що керівник закладу освіти має повідомити постраждалого.
Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.
Потерпілий чи його/її представник також можуть звертатися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування).
Крім того, згідно з КупАП булінг (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, або від 20 до 40 годин громадських робіт. Якщо булінг (цькування) вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин. Булінг (цькування), вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Відповідальні особи :

Директор школи - Черномаз Ірина Іванівна

соціальний педагог - Левченко Олена Володимирівна

Кiлькiсть переглядiв: 751