Підписатися на RSS

/Files/images/preventivne_vihovannya_/432416242.jpg

Здоров'я не все, але все без здоров'я — ніщо.

Головна цінність суспільства – життя й здоров’ялюдини.

В умовах ускладнення життя, міжособистісних зв’язків і стосунків державний курс освітньої політики в Україні передбачає пропаганду здорового способу життя, виховання здорового покоління, якому жити і працювати в новій державі.
До цього й прагне наша школа

Впродовж багатьох років школа особливу увагу звертає на збереження здоров’я дітей, їх позитивної мотивації на здоровий спосіб життя як основної життєвої цінності.


Учні та батьки 1-А класу підготували відеоролик на конкурс "Ранкова зарядка з батьками" до Всесвітнього дня здоров 'я.


Пріоритетним напрямком усього освітнього процесу і всієї діяльності закладу є сприяння здоров’ю учнів, учителів, працівників школи, а саме:

-створення найбільш сприятливих соціальних умов для діяльності учнів і вчителів;

-профілактика шкідливих звичок та захворювань;

-певні валеологічні знання;

-усвідомлення необхідності відповідального ставлення до здоров’я як до найвищої цінності.


Організація взаємодії з батьками школи включає на сьогодні:

-роботу лекторію для батьків, в рамках якого широко пропагується здоровий спосіб життя в сім’ї;

-презентація сімей мікрорайону, які обрали разом зі своїми дітьми здоровий спосіб життя;

-спільні свята, екскурсії, відпочинок, акції, трудові десанти;

-дні відкритих дверей для батьків;

-консультації психолога для батьків;

-чергування батьків в школі;

-тренінги для батьків;

-робота шкільного батьківського комітету;

-участь у спортивних змаганнях батьків і дітей;

-виставки «Своїми руками»

Попередження негативної поведінки, мотивація вибору здорового способу життя набуває нового звучання, якщо активну участь у цьому беруть самі підлітки. Новий, якісний підхід до профілактичної роботи ґрунтується на ідеях шкільного самоврядування. Основна мета цього підходу – це, передусім, створення руху учнів за право бути здоровим, захищеним від впливу негативних явищ.

В школі створена президентська шкільна республіка, яка включає учнів 5-11 класів. Діє «Школа лідерів», була спроба налагодити волонтерський активний рух, але не все вдалося. Саме через учнівське самоврядування реалізується проект «Рівний рівному» як найбільш вдалий для роботи серед підлітків.

Велика увага в школі приділяється літньому оздоровленню учнів. Вже кілька років поспіль в школі діє пришкільний табір «Унава» для учнів 1-6 класів, учні оздоровлюються в літніх оздоровчих таборах та оздоровчих закладах.

Велика роль у просвітницькій, профілактичній та консультативній роботі по пропаганді здорового способу життя, створення відповідних умов для формування школи сприяння здоров’ю належить учителю. Саме учитель може своїм особистим прикладом повести за собою дітей, дати їм поштовх вибрати орієнтир на здоровий спосіб життя. Самого вчителя теж потрібно готувати до такої відповідальної ролі. Саме з цією метою діє проблемний семінар для учителів «Роль педагогічного колективу у формуванні Школи сприяння здоров’ю учнів», в рамках якого йде ознайомлення з офіційними документами щодо запровадження досвіду таких шкіл, педагоги знайомляться з діючими програмами і тренінгами, вивчають досвід впровадження здоров’я зберігаючих технологій на уроках і в позаурочний час, обмінюються власним досвідом з даного питання.

Але слово, яке сіється учню щодо здорового способу життя, стане дієвим тоді, коли він буде навчатися в атмосфері взаєморозуміння з учителем, однолітками, в атмосфері добра, любові і чистоти.

Саме з цією метою в школі психолог проводить спільно з класними керівниками тренінги, відповідну корекційну роботу, індивідуальні і групові заняття, бесіди, рольові ігри, щоб допомогти кожному зробити правильний вибір.

Особливу увагу колектив школи звертає на санітарно-технічний режим. Школа однозмінна, не переповнена, має велику площу, світла, тепла, забезпечена умовами для організації гарячого харчування, має спортивний зал, бібліотеку з читальним залом, актовий зал, приміщення для роботи гуртків.

Сьогодні є тисячі людей в Україні, що ведуть здоровий спосіб життя, але їхнє відношення до власного здоров’я не є узагальненою у суспільстві нормою. Нормою у нас в країні є турбота про здоров’я тільки тоді, коли здоров’я погіршується і починаються хвороби. Тому для того, щоб здоровий спосіб життя став нормою для більшості людей, необхідні значні соціальні зміни, тобто зміни в соціальній політиці.


/Files/images/preventivne_vihovannya_/medical_41.gif

7 правил здорового способу життя

Не можна не відзначити все зростаючий останнім часом інтерес до здорового способу життя. Рано чи пізно починаєш замислюватися, що спосіб життя, який зараз ведеш, не кращим чином позначається на здоров'ї. І добре, якщо це станеться рано ...

Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров'я, коли наздоганяє якась проблема, з'являється хвороба чи нездужання. Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, турбота про своє здоров'я повинна бути образом життя. Здоровим способом життя. Пропонуємо Вашій увазі 7 найважливіших правил здорового способу життя.

Здоровий спосіб життя: правило № 1

Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, коли, чіпсів та іншої гидоти.

Як говорив сам товариш Гіппократ, їжа повинна бути нашим ліками, а не ліки їжею. В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої ​​їжі назавжди, але ... Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішою, але коханої? Це як будь-яка шкідлива звичка, розумієш, що шкідливо, але відмовитися не можеш. Іноді можна побалувати свій шлунок, але без фанатизму.

Здоровий спосіб життя: правило № 2

Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно!

І все-таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими.

Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю!

Здоровий спосіб життя: правило № 3

Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркоманія. І якщо алкоголь по святах при здоровому способі життя ще можна зрозуміти, то куріння і наркоманія скасовуються повністю.

Здоровий спосіб життя: правило № 4

Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже багато чого, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня.Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягає і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися.

Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв'язок між недосипанням і появою надмірної ваги.

Здоровий спосіб життя: правило № 5

Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахи. Не вийшло встояти перед тортиком або тістечком, ну і Бог з ним! Не варто через це засмучуватися!

І навіть, якщо постійні тренування і дієти не допомагають скинути зайву вагу, це не привід для відчаю! Значить, дієта не та - варто спробувати іншу!

Здоровий спосіб життя: правило № 6

Здоровий спосіб життя - це так само дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти і рахувати хвилини, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожну вправу підтягує ваші м'язи .... Кожна вправа наближає Вас до ідеалу!

Навряд чи вийде схуднути, якщо постійно лаяти себе: «Я товста!», «Я нічого не можу!». Треба говорити собі: «Я сильна, я впораюся!», «У мене все вийде.».

Здоровий спосіб життя: правило № 7

Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції - разом веселіше і є дух суперництва, наприклад, в позбавленні від зайвої ваги.Уявіть, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, все в прекрасному настрої, бажають один одному тільки добра. З ранку всі домочадці не за ванну лаються, а бажають один одному чудесного дня. Ех, не життя, а казка!

Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, це має бути способом життя! Здоровим способом життя. Краще вже бігати на свіжому повітрі, ніж по лікарях!


Здоровье

Поради

Щоб здоровим бути —завжди пам'ятай: Не сумуй, не сердься,а ходи й співай. Рівномірно м'язий мозок навантаж. Сам роби все — не чекай,що зробить "паж". Добрим будь — допоможи,як змога є. Не вагайся, коли треба датьсвоє. Якщо зробиш так — спадетягар з душі. Все роби з любов'ю,не гріши. А чи труд втомив тебечи путь,— Про фізичні вправине забудь. Відпочинок повнийбуде лиш тоді, Коли тіло вимите в воді. Походи, навіть побігайбосоніж, Смажене і жирнеменше їж, Більше овочів і фруктівспоживай, Вдосталь спи,але ранесенько вставай

Орієнтовний план щоденних занять фізичними вправами

1. Вправи для постави та загальнорозвиваючі вправи – 7 хв

2. Стрибки із скакалкою 3x10 сек – 2 хв.

3. Вправи на гнучкість – 8 хв.

4. Прискорення, біг навипередки – 5 хв.

5. Стрибки, багато скоки – 3 хв.

6. Вправи на розвиток сили – 10 хв :— підтягування у висі лежачи— згинання і розгинання рук в упорі лежачи— піднімання ніг або тулуба, лежачи на спині— присідання на одній нозі, тримаючись рукою або підстрибування з упору присівши.

7. Біг підтюпцем (поступово збільшуючи темп) – 5 хв.

8. Ходьба до заспокоєння дихання.

9. Бажано продовжити заняття рухливими або спортивними іграми – 20 хв. Закінчити заняття бажано водними процедурами. Це покращить самопочуття та сприятиме загартуванню.Час розподіляй рівномірно, але більшу частину — відстаючим якостямУвага! Слідкуй за самопочуттям, не перенавантажуй себе . Заняття повинні викликати радість і бажання продовжувати їх.

Поради

  1. Тільки ти сам спроможний впливати на покращення і збереження твого здоров'я.

  2. Виховуючи фізичні якості — виховуєш волю.

  3. Уважно читай поради і сумлінно виконуй їх.

  4. Вивчені вправи покажи на уроках фізичної культури.

  5. Будь охайним, чітко вимірюй досягнення та записуй їх,пишайся зрушеннями на краще у твоєму розвитку. Це твоя перемога

  6. Пам'ятай, що головне — це активно рухатись не менше як 1,5-2 год. щодня

Бажаємо здоров 'я і доброго самопочуття!

Шановні батьки!

Ви маєте змогу покращити здоров'я та фізичний розвиток своїх дітей!

Жодні ліки в світі не здатні замінити рух, а рух лікує від багатьох хвороб!

Щоб Ваша дитина росла здоровою, бадьорою, життєрадісною, їй необхідно цілеспрямовано і активно рухатись не менше ніж 2 години на день. Якщо Ви помітили відхилення у стані здоров'я, порадьтеся з лікарем, а якщо Ви помітили недоліки у фізичному розвитку — порадьтеся з учителем фізичної культури.День Вашої дитини повинен починатись з ранкової гімнастики та водних процедур. Комплекс вправ на всі групи м'язів бажано виконувати 2 рази на день. Вранці, щоб прокинутись та вдень з 15 до 18 години — для розвитку фізичних якостей. Ваші діти повинні подружитися з ракеткою, м'ячем, гантелями, еспандером, скакалкою та обручем. Ваша дитина повинна навчитись плавати, при цьому пам'ятайте про правила безпеки на воді.Пам'ятайте, що особистий приклад батьків має вирішальне значення для придбання навичок та звичок здорового способу життя! Займайтеся разом із дітьми — це корисно і Вам і дітям.Слідкуйте за тим, щоб Ваша дитина систематично виконувала вправи, які запропонував учитель фізичної культури


Кiлькiсть переглядiв: 4396